Garderoba dla Niej – jak urządzić ją praktycznie?

komandor-krakow - szafy na wymiar

Własna garderoba to z pewnością marzenie wielu osób. Dlatego warto dołożyć starań, by wnętrze spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Należy przy tym pamiętać, że urządzenie kobiecej garderoby wymaga szczególnej staranności. Pomieszczenie musi nie tylko cieszyć oko, lecz przede wszystkim być wygodne i funkcjonalne. W końcu garderoba dla Niej to nie tylko większa szafa, lecz specjalna, prywatna strefa komfortu, w której kobieta chce się czuć jak najlepiej.

Wnętrze z charakterem

Kobiecą garderobę spowija szczególna aura. Nie chodzi tu tylko o dobór akcesoriów, barw czy materiałów. Garderoba to często odbicie charakteru właścicielki. Poza walorami estetycznymi, pomieszczenie musi być też zaprojektowane tak, by było jak najbardziej praktyczne. To w końcu tam przechowywane będą wszystkie najcenniejsze skarby – eleganckie sukienki, wytworne płaszcze, buty i torebki. Dlatego szczególnie ważne jest, by urządzając garderobę dla Niej, dołożyć starań i odpowiednio zaaranżować wnętrze. Pomóc w tym może kilka rozwiązań, które zdecydowanie ułatwią to zadanie.

Przede wszystkim funkcjonalność

Projektując garderobę, warto w pierwszej kolejności skupić się na tym, czego oczekujemy od pomieszczenia. Czy w garderobie planujemy przechowywać tylko rzeczy potrzebne na co dzień, czy również ubrania sezonowe, domowe tekstylia czy choćby sprzęt sportowy. Należy też sprawdzić, czy niektóre elementy odzieży (na przykład puchowe kurtki zimowe) wymagać będą specjalnych warunków przechowywania, a co za tym idzie, więcej miejsca. Realne oszacowanie tego, ile przestrzeni zajmą ubrania pomoże zaplanować rozkład garderoby w sposób jak najbardziej funkcjonalny. W końcu nie chodzi tylko o to, by w pomieszczeniu upchnąć jak najwięcej rzeczy, ale również o to, by wnętrze ładnie się prezentowało!

meble na wymiar do garderoby - komandor krakow

Odpowiedni dobór mebli

Kolejnym krokiem jest ustalenie, w jaki sposób chcemy przechowywać rzeczy. Część kobiet woli trzymać rzeczy złożone w szufladach, inne wolą wieszać odzież na wieszakach. Dlatego warto zastanowić się, jakie meble i akcesoria przydadzą się w garderobie. Ważną decyzją będzie wybór szafy, jednak nie bez znaczenia będzie również dobór półek, lustra, i innych elementów wyposażenia. Przy okazji to dobry moment by pomyśleć, jak zagospodarować chcemy ewentualną dodatkową przestrzeń. Niektóre panie mogą miejsce w garderobie chcieć wykorzystać na przykład na przechowywanie deski do prasowania, inne postawią na relaks i zakupią wygodny fotel bądź toaletkę.

Gotowy projekt

Szukając inspiracji do urządzenia wymarzonej garderoby, warto posiłkować się Internetem. Jest on kopalnią pomysłów, pozwoli również podejrzeć praktyczne rozwiązania. Następnie, wiedząc ile miejsca mogą zająć nasze rzeczy i jak wyobrażamy sobie wyposażenie garderoby, warto sporządzić nawet prosty szkic. Można rozważyć również skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która pomoże nam zaprojektować idealne wnętrze. Garderoba będzie nam przecież służyć przez lata, dlatego ważne jest, by jej wystrój odzwierciedlał nasze upodobania, a przebywanie w niej było nie tylko komfortowe, ale i poprawiało humor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *