5 wskazówek jak odpowiednio zaprojektować szafę w sypialni

Meble na wymiar do szafy w sypialni - Komandor Krakow

Odpowiednia organizacja sypialni ma pozytywny wpływ zarówno na przyjemność z ogólnego spędzania w niej czasu, jak również na jakość naszego snu. Oprócz łóżka, drugim najczęściej spotykanym meblem w omawianym pokoju jest szafa. Umieszczenie jej w sypialni niesie ze sobą szereg korzyści, ze względu na łatwy dostęp do świeżych ubrań każdego poranka. Dowiedz się jak odpowiednio zaprojektować szafę w sypialni, aby była zarówno meblem funkcjonalny, jak również wizualnie atrakcyjnym!

Gabaryty szafy z uwzględnieniem głębokości

Projektowanie szafy dotyczy zarówno zewnętrznych aspektów wizualnych, jak również wnętrza samego mebla. Warto szczególną uwagę zwrócić na rodzaj przechowywanego ubrania, co pozwoli dobrać egzemplarz zgodny z Twoimi indywidualnymi preferencjami. Pomocna może okazać się lista rzeczy przechowywanych na wieszakach, a także tych składanych w kostkę.Czynnik ten jest bezpośrednio powiązany z rodzajem przechowywanych wewnątrz ubrań. Odpowiednie gabaryty szafy decydują o odpowiednim doborze akcesoriów, a także odpowiednich elementów wyposażenia.

Wymiary i organizacja sypialni

Szafę w sypialni zaprojektuj zgodnie z ogólną architekturą pomieszczenia. Pomocny w tym procesie może okazać się szkic pokoju, na podstawie którego rozmieścisz szafę na całej ścianie, w narożniku bądź pod skosem.

Szafa w sypialni - meble na wymiar Krakow


Rozmieszczenie innych mebli względem szafy

Jednym z pierwszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę w aranżacji sypialni jest obecność innych mebli w otoczeniu szafy. W przypadku niewielkiej sypialni, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór egzemplarza o drzwiach przesuwnych, dzięki którym zyskasz znacznie więcej przestrzeni w pomieszczeniu. Weź również pod uwagę inne meble w otoczeniu szafy – szafki nocne nierzadko znajdują się w polu jej drzwi, co może być niekorzystne dla ogólnej aranżacji.

Oświetlenie pomieszczenia

Ten z pozoru nieistotny aspekt ma kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o dobór odpowiedniej kolorystyki szafy! Dodatkowo oświetlenie ma wpływ na postrzeganie poszczególnych materiałów, co również należy wziąć pod uwagę. Niekorzystny dopływ słońca może wymagać umieszczenia lustra na drzwiach mebla, co w znaczny sposób wpłynie na optykę pokoju.

Rodzaj przechowywanego ubrania

Projektowanie szafy dotyczy zarówno zewnętrznych aspektów wizualnych, jak również wnętrza samego mebla. Warto szczególną uwagę zwrócić na rodzaj przechowywanego ubrania, co pozwoli dobrać egzemplarz zgodny z Twoimi indywidualnymi preferencjami. Pomocna może okazać się lista rzeczy przechowywanych na wieszakach, a także tych składanych w kostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *