Małe mieszkanie i wielka szafa – jak ją zmieścić?

Szafa w malym mieszkaniu - Komandor Kraków

Mieszkania o niewielkich wymiarach niosą ze sobą szereg zalet w postaci m.in. mniejszych kosztów zakupu bądź wynajmu. 25-metrowa przestrzeń wiąże się jednak z szeregiem trudności, w tym z odpowiednią aranżacją mebli. Poznaj najważniejsze aspekty w przypadku rozmieszczania szafy w małym mieszkaniu!

Wizja zaaranżowanej przestrzeni

Pierwszym krokiem w odpowiednim rozmieszczeniu szafy jest sporządzenie tzw. wizji zaaranżowanej przestrzeni. Aspekt wizualny powinien być na równi z praktycznym zastosowaniem mebla – weź pod uwagę takie elementy jak:

  • układ okien
  • ściany
  • podłoga
  • sufit
  • inne meble w pokoju
  • kolorystyka

Przyjrzyj się wszelkim wystającym gniazdkom, licznikom, uskokom oraz wnękom, co pozwoli Ci dokładnie dobrać gabaryty szafy.

Dokładne wymiary szafy

Dokładnie zmierz ilość przestrzeni przeznaczonej na szafę. Dzięki temu dobierzesz odpowiednie gabaryty mebla, a także sposób otwierania drzwi zgodny z indywidualnymi preferencjami i organizacją innych mebli. Warto również zastanowić się nad tym, czy zamówić gotową szafę ze sklepu czy postawić na indywidualne wykonanie, zgodne z gabarytami pomieszczenia. W przypadku małego mieszkania lepszym pomysłem jest tzw. szafa na wymiar, co pozwoli stuprocentowo wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu.

Meble na wymiar - Komandor Kraków

Wielofunkcyjny charakter mebla

Mieszkanie o niewielkich rozmiarach nierzadko powiązane jest z koniecznością wielofunkcyjnego zastosowania poszczególnych mebli. Dobrym rozwiązaniem jest zakup szafy, która pomieści takie akcesoria jak sprzęt AGD bądź urządzenia nieużywane na co dzień. Zastanowienie się nad tym aspektem przed zakupem stanowi nieocenione wsparcie w doborze odpowiednich materiałów, a także gabarytów samego mebla.

Rodzaj przechowywanych ubrań

Charakter ubrań przechowywanych w szafie różni się w zależności od człowieka, na co również należy zwrócić uwagę aranżacji pomieszczenia. Pomocna może okazać się lista butów, a także rzeczy umieszczanych na wieszakach i tych składanych w kostkę. Odpowiedni projekt przed zakupem umożliwi odpowiedni dobór stref wewnątrz szafy, a także właściwych akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *